Izmenjava z osnovno šolo iz Pančeva

Tudi letos sta se dve ptujski osnovni šoli, OŠ Ljudski vrt Ptuj in OŠ Mladika, odločili za izmenjavo z osnovnima šolama iz Pančeva iz Srbije. Učenci naše šole so se od 9. 10. 2019 do 12. 10. 2019 družili z učenci OŠ Đure Jakšić.

Skupaj smo preživeli kar nekaj lepih trenutkov.

V četrtek smo skupaj z gosti odšli na Roglo, kjer smo si ogledali  Pot med krošnjami.  V petek so bili učenci prisotni pri pouku, izmenjali so svoje izkušnje z našimi učenci, učili so se latinice, oni so nas učili cirilice, naučili so se tudi nekaj kitajskih besed.

Naši učenci so se naučili njihove šolske himne, njihovi učenci pa so za presenečenje na popoldanski prireditvi, ki je potekala skupaj z OŠ Mladika, zapeli našo himno OŠ Ljudski vrt. Vsaka šola se je na prireditvi pokazala tudi s svojim plesom in kulturo, s predstavitvenimi filmi in recitacijami. Na prireditvi se nam je pridružila tudi županja, ga. Nuška Gajšek.

Vtisi otrok so bili zelo pozitivni in lepi.

Zapisala: Branka Horvat

Fotografije: Tomaž Čič, Mateja Kelner