Kolesarska dirka po Sloveniji

V sredo, 9. 6. 2021, se je začela že 27. mednarodna kolesarska dirka po Sloveniji, pod prepoznavnim sloganom »Fight for green« / »Boj za zeleno«. Tudi letošnja dirka bo trajala pet dni, na trasi, dolgi nekaj več kot 803 kilometre.

Prva etapa kolesarske dirke  se je tokrat začela na Ptuju.

Pred startom kroga za segrevanje, smo na Ptuju na različnih lokacijah pripravili nastope, s katerimi smo TV gledalcem želeli prikazati naše mesto. Učenci naše šole, ki so vključeni v OPB, so sodelovali s programom, ki je običajen pred začetkom dirke. Po oddelkih so pripravili različna vrtenja koles, navijali za Tadeja Pogačarja in za Slovenijo.

Celotno dirko lahko spremljate na Eurosportu in na  RTV Slovenija.

Z RTV so nam vendarle, hvaležni staršem in učiteljem, da otroke vzgajajo v športnem duhu, poslali posnetek našega navijaškega prispevka iz zraka. Hvala mami Urški Jaroš za posredovanje.

Ponetek je na povezavi: https://drive.google.com/file/d/1vkcIzHqjewkkZxHqWV0pywQ4gKEIEU3E/view?usp=sharing .

Zapisala: Simona Lozinšek