Kreativne delavnice učencev 5. in 6. razreda

Predpraznični čas in novoletno vzdušje že nekaj let popestrimo z učenci kreativnih delavnic tako, da ustvarimo darilca, ki jih peto in šestošolci nato s prijaznim nagovorom razdelijo med učence 1. razreda.

V letošnjem letu na šoli  posvečamo največ pozornosti branju, pisanju, poslušanju, ustvarjanju zgodb ter poglabljamo zavedanje neprecenljive vrednosti knjig, ki nas poučujejo, bogatijo, odstirajo čudeže, sporočajo resnice, burijo domišljijo. Zato smo se mentorice kreativnih delavnic odločile, da izdelamo žepek za pravljične ilustracije, pisave.

V ta žepek bodo otroci vsak petek zložili ilustracijo ali zapis pravljice, ki so jim jo prebrale učiteljice ali predstavili sošolci.

Mi smo ob delu uživali, prvošolčkom pa želimo čim več slišanih pravljic pospravljenih v žepek.

Zapisala: Vanja Zebec

Fotografije: Darija Erbus