PODELITEV VEČERNICE

PodelitevVecernice20092012V četrtek, 20. 9. 2012, se je skupina učencev naše šole udeležila slovesne podelitve večernice 2011, ki vsako leto poteka v okviru srečanja slovenskih mladinskih književnikov Oko besede. Učenci so si v prenovljeni kulturni dvorani v Murski Soboti ogledali podelitev in kulturni program, ki sta ga s svojim nastopom popestrila Bilbi & Gregor, se na odru slikali s slovenskimi mladinskimi pisatelji, prejeli knjižna darila in se posladkali s torto.

Nagrado za najboljše slovensko otroško in mladinsko izvirno leposlovno delo je letos prejel Dim Zupan za knjigo Hektor in zrela hruška, ki je, po besedah dr. Dragice Haramija, v slovenskem prostoru in tudi širše »zagotovo edinstvena pripoved o staranju, starosti in smrti, namenjena mladim bralcem, in kot vsa vrhunska mladinska literatura močno nagovarja tudi odraslega«.

Za nagrado, ki jo podeljuje medijska hiša Večer, so bili nominirani še Jana Bauer, Cvetka Bevc, Neli Kodrič in Slavko Pregl.

Edita Čelofiga