Skupaj pobarvajmo dan

Tudi letos smo se učenci 4. a odzvali povabilu iz OŠ Ljudevita Pivka in Društva Sožitje Ptuj in smo sodelovali na medgeneracijskem druženju in skupaj z ostalimi šolami ustvarjali na temo »Park srečnih dreves«. Vsak sodelujoči zavod je s skupino otrok v tednu od 19. 4. do 22. 4. 2021 na večjo iverno ploščo naslikal veselo in pisano domišljijsko drevo.

1. 4. 2021 pa smo se preko videokonference na Zoomu povezali in eden drugemu predstavili svoja drevesa.

Ta drevesa so na razstavi pri OŠ Ljudevita Pivka in si jih ogledate lahko prav vsi.

Mi smo naše drevo poimenovali CVETOČNICA MOGOČNICA. Zemlja je simbol naših družin, saj iz njih zrastemo, se razvijamo in drevo lahko zacveti prav zaradi zemlje.

Cvetovi pa ponazarjajo nas-učence, ki zelo različni in drugačni smo, a kljub temu lahko skupaj delamo, sodelujemo, ustvarjamo in v šoli večino časa skupaj preživimo ter se strpnosti do drugih učimo.

Poiskali pa smo tudi ljudsko modrost povezano z drevesi.

Učite se od dreves:

STOJTE POKONČNO IN PONOSNO.

UŽIVAJTE NA SVEŽEM ZRAKU.

ZAVEDAJTE SE SVOJIH KORENIN.

PIJTE VELIKO VODE.

ZAVEDAJTE SE SVOJE NARAVNE LEPOTE.

RAZUMITE ZAKON NARAVE, DA SE SONCE VRNE PO VSAKI,

ŠE TAKO MRZLI ZIMI.