Srečanje staršev in otrok priseljencev

V petek, 14. 2. 2020, je na šoli potekalo srečanje staršev in otrok, ki so se v Slovenijo preselili iz tujih držav. Otroci so za starše pod mentorstvom učiteljice Romane Breznik pripravili kratek kulturni program, na katerem so se predstavili s pesmicami, kratko igro; pripovedovali pa so tudi šale. Učenka je prebrala in interpretirala pesem našega učitelja dr. Davida Bedrača. Zanjo pesem opisuje ljubezen do domovine in da je pomembno to, kaj čutimo v srcu. Starše in učence je nagovorila tudi gospa ravnateljica, ki jim je zaželela prijetno druženje in bivanje v Sloveniji, obenem pa je poudarila, da je pomembno, da spoštujemo različne kulture, saj to pripomore k uspešnemu medsebojnemu sodelovanju. Učenci so izdelali tudi kazalo za knjigo. Na eni strani so napisali in narisali, kaj jih spominja na državo, iz katere so se preselili v Slovenijo, na drugi strani pa so enako naredili še za Slovenijo.

Ker pa nam mnenje in počutje staršev in otrok veliko pomeni, smo jih na koncu prosili, da na kratko napišejo, kako so zadovoljni s šolo in ali kaj pogrešajo. Vsi so napisali, da jim je v Sloveniji všeč, da se učitelji v šoli trudijo za njihove otroke, obenem pa jim je najpomembnejše, da gredo otroci radi v šolo.

Mentorice: Romana Breznik, Darija Erbus, Ivanka Lah in Eva Lajh

Fotografije: Eva Lajh