Turistična tržnica 2021

Tudi letos se je kjub drugačnim razmeram naša šola udeležila tekmovanja »Turizmu pomaga lastna glava«. Tema je bila »Moj kraj, moj chef«. Tekmovalke smo se sestale in dolgo premišljevale, kaj bi predstavile na naši tržnici in se na koncu odločile, da bomo predstavile lokalno pridelavo Ptujske čebule.

Začele smo pripravljati tržnico z imenom Ptujski LOOK, ustvarile smo tudi maskoto Čebulček in se povezale s Kmetijo Čeh ter bistrojem Lük.  Zaradi koronskih ukrepov tržnice nismo uspele predstaviti v živo kot običajno, temveč preko videokonference. Tako smo se na predstavitev pridno pripravljale, postavile čudovito tržnico, pekle čebulni kruh in pletle čebulne venčke,… Predstavitev preko zooma je potekala odlično in ocenjevalcem sta bili naša tržnica in predstavitev zelo všeč. Ob razglasitvi rezultatov smo se razveselile novice, da smo prejele zlato priznanje in se že veselimo tekmovanja naslednjo šolsko leto.

Manca Čeh

Mentorici: Martina Prejac in Mateja Prša