Kuža pazi

Za številne prvošolke in prvošolce je prvi vstop v šolske klopi posebno doživetje, za njihove starše pa zahtevna naloga, kako jih pripraviti  na nove izzive, kot je  skrb za varno pot v šolo in domov.

V ta namen Zavarovalnica Triglav že vrsto let podarja rumene rutice. Letos smo bili izbrani  tudi za pravljično urico  s pravljičarko Aljo Kapun, ki je otrokom skozi interaktivno pravljično igro podala preventivne nasvete za varnost v prometu in za varno igranje na igralih.

Učenci so na pravljični urici aktivno sodelovali in verjamemo, da so se naučili kaj novega.

KUŽA PAZI SVETUJE TUDI STARŠEM

Kuža Pazi, ki sicer v prvi vrsti nagovarja otroke, je pripravil tudi nekaj nasvetov, s katerimi bodo starši lažje poskrbeli za varnost otrok na poti v šolo:
•    Pri hoji po pločniku ali ob robu ceste majhnega otroka vedno držite za roko, da vas ne more nenadoma spustiti in steči na vozišče, ker je tam opazil nekaj zanimivega.

•    Vedno hodite tako, da ste med otrokom in vozili. Kadar ni pločnika, hodite ob levem robu vozišča, tako da vidite nasproti vozeča vozila.
•    Ob mraku in slabši vidljivosti poskrbite, da je otrok kot udeleženec v prometu viden.
•    Otroka o prometni varnosti učite na zanimiv in privlačen način, lahko poskusite tudi s kakšno od namiznih iger o prometni varnosti.
•    Naučite otroka v prometu poslušati in opazovati.
•    Naučena osnovna pravila v prometu z otrokom večkrat ponavljajte, preverjajte in pojasnjujte.
•    Otrokom bodite najboljši zgled.