Slovenščina – področno

PODROČNO TEKMOVANJE V ZNANJU SLOVENŠČINE ZA CANKARJEVO PRIZNANJE 2014/2015

V četrtek, 23. 1. 2015, je na OŠ Borisa Kidriča v Kidričevem potekalo področno tekmovanje v znanju slovenščine za Cankarjevo priznanje. Tekmovalci so tokrat v razlagalnem spisu interpretirali in vrednotili književno sporočilo, jezik in slog odlomkov iz romana Pod svobodnim soncem F. S. Finžgarja.

Področnega tekmovanja iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje so se udeležili štirje učenci naše šole, ki so bili najuspešnejši na šolskem tekmovanju. To so:

• Tjaša Lorbek, 9. b,
  • Anamarija Uršič, 9. b,
  • Julija Menoni, 9. c in
  • Jure Miklošič, 8. a.

Področnega tekmovanja v Kidričevem se je udeležilo 33 tekmovalcev 8. razreda in 47 tekmovalcev 9. razreda. Vsi štirje tekmovalci z OŠ Ljudski vrt so osvojili srebrno Cankarjevo priznanje:

• Julija Menoni, ki je postala področna prvakinja in osvojila vse točke;
  • Tjaša Lorbek, ki je zasedla 5. mesto;
  • Jure Miklošič, ki je tekmovanje končal na 7. mestu in
  • Anamarija Uršič, ki je pristala na 11. mestu.

Julija Menoni in Tjaša Lorbek sta se uvrstili na državno tekmovanje, ki bo v soboto, 28. 3. 2015, na OŠ Mladika na Ptuju.

Iskrene čestitke vsem dobitnikom srebrnih Cankarjevih priznanj, Juliji in Tjaši pa želim veliko ustvarjalnih misli na državnem tekmovanju.

Mentorica: Vera Zagoričnik Novak