BISTROUMI 2015

Dsc 4310 web Aljaž Simonič, Anamarija Uršič in Gal Zmazek

V nedeljo, 24. maja 2015, je v Unionski dvorani v Ljubljani potekala slovesna podelitev priznanj BISTROUMI 2015 najboljšim tekmovalcem državnih tekmovanj iz matematike, fizike in astronomije v organizaciji DMFA.

Na prireditev so bili povabljeni trije učenci naše šole, prejeli pa so pet nagrad.

Ime in priimek

Predmet

Nagrada

Mentorica

Razvedrilna matematika

1. nagrada

Astronomija

3. nagrada

Jasmina Žel

Aljaž Simonič, 9.a

Fizika

Jasmina Žel

Gal Zmazek,

Majda Švagan

Prireditev je bila zabavnega značaja. Vmesne točke so oblikovali gostje, ki niso le matematiki ali fiziki, ampak tudi glasbeniki, komiki … Nagrade je podeljeval »baron Jurij Vega«, ki je povedal kar nekaj decimalk števila π na pamet.

Anamarija Uršič, Aljaž Simonič (mentor Edvin Ramadani) in Gal Zmazek se bodo udeležili nagradnega izleta v Salzburg 5. 6. 2015 (organizator DMFA), ker so na tekmovanju Mednarodni matematični Kenguru dosegli najboljši uspeh, hkrati pa so bili zelo uspešni na državnem tekmovanju.

Anamarija Uršič in Aljaž Simonič sta prejemnika diamantnega Kenguruja, ker sta v svojem osnovnošolskem izobraževanju vedno uspela osvojiti bronasto priznanje na tekmovanju Mednarodni matematični Kenguru.

Anamariji, Aljažu in Galu čestitamo za dosežene uspehe in jim želimo veliko bistroumnih idej!

Majda Švagan, vodja aktiva matematikov