ČEBELARSKI KROŽEK

Cebelarski krozek 2015V letošnjem šolskem letu je na naši šoli z delom pričel Čebelarski krožek pod mentorstvom prof. Jožice Repič, mlade čebelarke z licenco.

V krožku je 15 učencev. V obdobju zime smo spoznavali biologijo čebel, čebeljo družino, varovanje čebel, pripravo medu, v pomladanskem času pa smo obiskali čebelnjak, kjer sta nam čebelarski mojster Martin Čuš in predsednik ČD Ptuj Janez Vertič prikazala praktično delo v čebelnjaku. Ogledali si bomo tudi točenje medu ter se začeli pripravljati na državno čebelarsko tekmovanje v naslednjem šolskem letu.

Danes, v sredo 20. maja SLOVENSKI čebelarji praznujemo svoj praznik.  Slovenski čebelarji upamo, da bo 20. maj kmalu razglašen kot SVETOVNI DAN ČEBEL in da bomo ta dan vsi čebelarji na Svetu praznovali ta dan kot  svoj »čebelarski« praznik! Čebele si to zaslužijo!
Naj medi!

Člani krožka z mentorico, fotografije: Jožica Repič