MEDNARODNA IZMENJAVA Z OŠ DJURA JAKŠIĆ IZ PANČEVA

MednarodnaIzmenjava2014Od 1. do 3. marca smo gostili učence in učitelje iz Osnovne šole Djura Jakšić iz Pančeva. K nam je prišlo 43 otrok, ravnatelj in 8 učiteljev. Z njimi so bili tudi predsednik skupščine in podžupan mesta Pančevo, novinarka RTV Pančevo in trener Rokometnega kluba Dinamo iz Pančeva. Učenci, ravnatelj in učitelji so bili gostje naših družin, kjer so po njihovih besedah preživeli nepozabne dni ob veliki gostoljubnosti naših gostiteljev. V nedeljo so se gostje udeležili karnevalske povorke, kjer so predstavili banatsko svatbo. Popoldan ob 17. uri pa smo organizirali še rokometni turnir, na katerem so sodelovale ekipe RK Dinamo iz Pančeva, RK Gorišnica in rokometna ekipa OŠ Ljudski vrt. V ponedeljek smo za goste pripravili uradni sprejem s kulturnim programom v šolski jedilnici, za tem pa so si ogledali ptujski grad, mesto in na kratko obiskali še OŠ Mladika, saj je nekaj učencev in učiteljev bilo na obisku pri predstavnikih OŠ Mladika.

Stkala so se številna nova prijateljstva in veselimo se že 20. junija, ko jim bomo vrnili obisk in se v Pančevu v soboto, 21. junija, udeležili njihovega karnevala.

Tatjana Vaupotič Zemljič, ravnateljica