Mednarodni dan otroka

Letos mineva 29 let odkar je bila sprejeta Konvencija o otrokovih pravicah. 20. novembra, NA MEDNARODNI DAN OTROKA, smo učenci na šoli prevzeli dela, ki jih opravljajo odrasli.

Potekale so tudi razne druge dejavnosti. V rekreativnem odmoru smo učenci oblekli modre majice in si podajali modre balone #GOBLUE. Učitelji pa so v šolo prinesli fotografije iz otroških let in nam s tem pokazali, da so bili tudi oni nekoč na našem mestu.

Po mnogih razredih so učenci prevzeli vlogo učitelja in se tako tudi sami preizkusili v vlogi na drugi strani katedra.

Sama pa sem imela čast, da sem prevzela vlogo ravnateljice ge. Tatjane Vaupotič Zemljič. Ugotovila sem, da je delo ravnateljice vse prej kot enostavno. Biti ravnatelj prinaša veliko odgovornosti in skrbi ter zahteva veliko predanost svojemu delu. Pomembno pa je tudi, da razumeš zaposlene, učence in njihove starše ter da si pripravljen sklepati kompromise in najti skupni jezik.

Čeprav so v konvenciji zapisane otrokove pravice, je zelo pomembno, da se zavedamo tudi svojih dolžnosti.

Ela Černila, predstavnica ŠOLSKE SKUPNOSTI