OŠ Ljudski vrt je praznovala 60 let

V začetku šolskega leta, ko smo načrtovali dejavnosti za obletnico, smo za rdečo nit izbrali naslov  Mojih 60 korakov. Korakov, ki govorijo o tem, kje je naša šola bila in v katero smer jo vodi pot danes. Dejavnosti smo povezali tudi s projekti kot je Korak k sončku in Osem krogov odličnosti. Pripravili smo več razstav. Razstava 60 korakov po stopnicah, predstavlja kronološki pregled razvoja naše šole. Domišljijsko  zanimiva je likovna razstava Bil je stol. Motorični poligon korakov je namenjen učencem prve triade.  Razstava ob 15. obletnici vključitve naše šole v nacionalni projekt Eko šola predstavlja pisano znanje in ustvarjalnost otrok na temo ekologije. Deseti rojstni dan letos praznuje tudi maskota naše šole Račka Vrtačka. S pomočjo bivših učiteljic in babic ter dedkov smo na sodoben način obudili spomin na Kurirčkovo pošto. Obiskali smo lahko Planetarij in Potopisni večer. Izdelali smo voščilnico, v katero so se podpisali vsi učenci naše šole in pripravili več radijskih oddaj. Pripravljamo tudi prispevke za šolska časopisa Lokvanj in Čar besede moje.

Z osrednjo prireditvijo ob dnevu šole smo v petek, 9. 3. 2018, zaokrožili 60. obletnico naše šole. Prireditev je potekala v športni dvorani OŠ Ljudski vrt. V uri in pol dolgem programu je sodelovalo okrog 120 otrok naše šole. Vsebina prireditve je govorila o stereotipih, ki so preveč prisotni v naši družbi. Ali si zato, ker se lepo in moderno oblačiš tudi dober človek? Ali je pomembno kakšno zvrst glasbe poslušaš? Ali se imamo pravico zaradi tega med seboj ločevati in se drug iz drugega norčevati? To so vprašanja, ki se dotikajo tudi vrednot, kot so spoštovanje, strpnost, znanje in so zapisane v viziji naše šole. Na prireditvi ni manjkalo izvrstnih glasbenih in plesnih točk, ki so mlade in njihove mentorje povezale in jih napolnile s pozitivno energijo. Vsi nastopajoči so dobili priložnost pokazati svoje talente in so v tem neizmerno uživali.

Zapisala: Simona Hazimali,

Fotografije: Foto krožek