OTROCI POJEJO SLOVENSKE PESMI

V tem šolskem letu je Radio Tednik v sodelovanju z osnovnimi šolali organiziral glasbeno prireditev z naslovom Otroci pojejo slovenske pesmi in se veselijo. Konec oktobra so na naši šoli izbrali tri pevce oz. pevske skupine, ki so tekmovali v polfinalnem delu prireditve. To so bili Zala Šešerko, skupina iz 7. c: Jerca Feguš, Vida Glatz, Aljaž Kampuš in Vito Levstik ter skupina iz Grajene Tia, Tilen in Tjaša Šimenko Golob. Polfinalna prireditev je bila konec novembra v OŠ Juršinci. Vsi naši učenci so se uvrstili na zaključno prireditev, ki je bila 23. decembra 2014, v telovadnici naše šole. Na zaključni prireditvi se je skupina iz 7. c uvrstila na 2. mesto in nato nastopala 26. decembra na Orfejčkovi paradi.

Njihovi vtisi:

Jerca: »Ko smo zaslišali, da smo dosegli 2. mesto, smo bili zelo presenečeni in veseli.«

Vida: »Težko verjamem, da smo lahko nastopali med dobrimi, znanimi ansambli iz cele Slovenije. Bilo je res odlično.«

Aljaž: »Ko smo prispeli v garderobo, sem opazil, da je bilo tam tudi veliko Ljubljančanov. Nisem imel preveč treme, ker smo že večkrat nastopali. Mislim, da smo se kar dobro odrezali.«

Vito: »Orfejčkova parada je res nekaj izjemnega, saj tam nastopajo znani glasbeniki. Še nikoli nisem nastopal pred takšno množico.«

Jerneja Bombek