Ustvarjalne delavnice vseh ptujskih osnovnih šol

V petek, 11. marca 2016, so bile na naši šoli ustvarjalne delavnice za učence vseh ptujskih osnovnih šol. Učenci so ustvarjali v naslednjih delavnicah: Gledališka improvizacija, Matematični potep po Ptuju, Mediacija, Likovna delavnica, Animirani film, Naravoslovni eksperimenti, Retorična delavnica, Poslikava panjskih končnic, Sestavljanje Rubikove kocke in Igranje na kahone. Sodelovalo je več kot 120 zadovoljnih učencev in 15 mentorjev.

Učenci so ustvarjalnost ob koncu delavnic predstavili kot sposobnost povedati in se izražati ter sporazumevati nenavadno, humorno, se potruditi poslušati in razumeti drugega, rešiti problem iz vsakdanjega življenja na inovativen način, nadaljevati s tradicijo in dodati svoj svet, osupniti nad naravo, razgibati svoj um z motoričnimi spretnostmi in priklicati ritem mladih src v ubran glasbeni nastop.

Animirani film: Naše, za nekatere prvo, srečanje s stop-motion animacijo, za katero bi potrebovali več časa.

Želimo si, da bi na podoben način sodelovali tudi v prihodnje.

Darija Erbus in Vanja Zebec Drevenšek, fotografije: Fotokrožek (Nik Majal)