Mednarodno sodelovanje z učenci in učitelji iz Pančeva

Od 18. do 21. oktobra 2015 smo OŠ Ljudski vrt in OŠ Mladika v okviru mednarodnega sodelovanja gostili učence in učitelje iz Pančeva, ter rokometaše iz RK Dinamo iz Pančeva. To je bila za nas že tretja izmenjava. Na našo šolo je prišlo 25 učencev iz Osnovne šole Djura Jakšić, ravnatelj, 5 učiteljev, 11 rokometašev in rokometni trener. Učenci, ravnatelj in učitelji so bili gostje naših družin, kjer so po njihovih besedah preživeli nepozabne dni ob veliki gostoljubnosti naših gostiteljev.

V nedeljo so gostje po predolgi vožnji v večernih urah končno prispeli na Ptuj. V ponedeljek smo jim po kratkem sprejemu v šoli razkazali staro mestno jedro, navdušeni so bili tudi nad ptujskim gradom in sprejemom v mestni hiši. Popoldan ob 17. uri pa smo organizirali še rokometno tekmo med kluboma RK Dinamo iz Pančeva in RK Drava Ptuj. V torek dopoldan smo bili na bowlingu, popoldne in večer pa so vsi preživeli v krogu gostiteljskih družin. V sredo so učenci sodelovali pri pouku in tako najbolje spoznali šolo.

Kar prehitro je prišel čas slovesa. Stkala so se številna nova prijateljstva in vsi se že veselimo obiska pri njih.

Zapisala: Simona Lozinšek, fotografije: foto-video krožek