Vabilo k ogledu 30. Župančičeve frulice

Med najboljšimi osnovnošolskimi pesniki tudi Tanja Kolmančič, 9. c

Župančičeva frulica je literarni in deklamatorski natečaj, ki ga organizira Zavod za izobraževanje in kulturo Črnomelj.

Kot prva tovrstna literarna e-prireditev takšnega kova in v tolikšnem obsegu bo Župančičeva frulica predvajana v obliki filma na dan smrti našega rojaka Otona Župančiča 11. 6. 2020 ob 19.00.

E-prireditev si bo mogoče ogledati preko Youtube premiere. Povezava bo en teden prej dostopna na spletni strani ZIK Črnomelj. Sočasno bo na dan dogodka 11. 6. ob 19.00 organizirano tudi fizično predvajanje filma na Medgeneracijskem vrtu za Kulturnim domom Črnomelj.

Na razpisu za Župančičevo frulico 2020 je sodelovalo 90 mladih pesnikov in 82 deklamatorjev iz skupno 77 slovenskih osnovnih in srednjih šol. Strokovna komisija je izbrala v vsaki kategoriji po 5 finalistov – po pet najboljših deklamatorjev, osnovnošolskih in srednješolskih pesnikov.

Finalistka v kategoriji osnovnošolski pesniki je tudi naša učenka Tanja Kolmančič, 9. c, ki je strokovno komisijo prepričala s svojim odličnim ciklom pesmi. Tema letošnjega ustvarjanja je bila osamitev, solidarnost in upanje.

Tamara Završnik