Nagrada za učence 4.a

V sredo, 17. 5. 2017, se je šest učencev 4. a udeležilo podelitve nagrad  za natečaj Safe.si – Varni na spletu. Podelitev je potekala v Muzeju iluzij v Ljubljani. Izmed 95 sodelujočih šol smo v kategoriji druge triade osvojili 2. mesto in s tem nagradni izlet v Ljubljano, pogostitev ter praktične nagrade.

Naš nagrajeni projekt se je imenoval  Varni in odgovorni na spletu – Anketa med četrtošolci. Raziskovali smo, če znajo učenci 4. razreda varno uporabljati internet in če se zavedajo pasti, ki prežijo na spletu. Rezultate smo predstavili v obliki infografike, kjer smo za ozadje vzeli fotografije Ptuja, nastopale pa so figure iz lego kock.

Izleta in nagrad smo se zelo razveselili, saj smo uživali ob ogledu in raziskovanju Ljubljane. Posebej nas je navdušil Muzej iluzij in miselne igre, v katerih smo se preizkusili. Pogostitev je potekala v parku Tivoli, kjer smo lep dan izkoristili tudi za igranje v naravi.

Učenci: Lukas Čeh, Rok Jevtović, Aljaž Ficjan, Izza Jurgec Bauman, Larisa Prevolšek, Leja Rojko.

Mentorica: Simona Hajnal